Z BAJKĄ JEST WESELEJ

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci– święto obchodzone 2 kwietnia
w dzień urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych, jak co roku dlatego biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu włączyła się w obchody tegoż święta.
W bibliotece nie zabrakło informacji o w/w święcie, zorganizowano wystawę najpiękniejszych bajek i baśni  znajdujących się w zbiorach biblioteki, wyeksponowano plakaty dotyczące twórczości H.Ch. Andersena,
a  drugoklasistów  zaproszono na zajęcia pt. „Z bajką jest weselej”. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z popularnymi utworami europejskiej literatury dziecięcej z jednoczesnym przybliżeniem pracy bibliotekarki. Na zakończenie uczniowie stworzyli wyspy ulubionych bajkowych postaci, tworząc BAJKOLANDIĘ.

Zajęcia zorganizowała Maria Sasal przy współpracy z wychowawcami klas drugich. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kliknij aby przejść do galerii