LUBIMY CZYTAĆ !

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbyła się akademia promująca czytelnictwo połączona z prezentacją multimedialną podsumowującą I semestr roku szkolnego 2014/15.
Hasłem przewodnim był cytat: „Ten, kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie. Czytający przeżyją więcej”.

Podczas akademii dowiedzieliśmy się, że nasi uczniowie nie tylko czytają, ale aktywnie uczestniczą w różnorodnych imprezach, spotkaniach, zajęciach dodatkowych, konkursach, wycieczkach czy w zawodach sportowych.
Warto było się starać, ponieważ najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami, które zostały wręczone przez wychowawców.
To co się działo w naszej szkole wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć  w przedstawionej prezentacji multimedialnej,  teledysku i nagranym filmie. Prezentacje wykonał  uczeń klasy III B Sebastian Arak.
Na zakończenie nagrodzono uczniów z oddziału przedszkolnego za to, że wypożyczyli największą ilość książek. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Zuzanna Piasecka z klasy 0A i Wojciech Jasiński z klasy 0B.
Akademia poprowadzona została przez uczniów kl. 4-6: Kingę Serwę, Wiktorię Laskowską, Ulę Piechę, Wiktorię Pastuszkę, Martynę Pawlinę, Wiktorię Witkowską, Sylwię Łukomską oraz Łukasza Zawadzkiego. Nad całością czuwały panie: Maria Sasal i Agnieszka Gniadek.
Dzięki tej inicjatywie mamy nadzieję, że nasi uczniowie uzmysłowili sobie, że czytający przeżyją więcej i mogą to poprzeć wieloma argumentami.

Kliknij aby przejść do galerii