MISIOLANDIA

Kliknij aby przejść do galerii
Kliknij aby przejść do galerii

„Czy to wczoraj,
czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, w środę 25 listopada uczniowie z klas  drugich szkoły podstawowej w Jastrzębiu spotkali się w bibliotece szkolnej. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”, to zaproszeni uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe Przytulanki. Piosenki i taniec dodały uroku i czaru.  W zajęciach uczestniczyły dwa misie: Kubuś Puchatek (w rolę którego wcieliła się Natalia Piwońska)  i Miś Uszatek (w tę postać zagrał Bartek Figarski). Sławne  misie przygotowały  pełno ciekawostek np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych – różnych gatunkach i ich zwyczajach. Także przygotowali zagadki i  konkursy np. „Chrupanie marchewek” czy „Wyjadanie miodku”, które wywołały wiele radości i śmiechu. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.         Uczniów klas trzecich zaproszono do udziału w konkursie pt. „Czy wiesz o kogo chodzi’. Konkurs dotyczył znajomości Kubusia  Puchatka.
A starsi uczniowie, odwiedzający w tym dniu bibliotekę, mogli uzyskać informacje o różnych gatunkach niedźwiedzi i ich zwyczajach,
o gwiazdozbiorach Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz dowiedzieć się, które polskie miasta mają wizerunek niedźwiedzia w herbie.
W tym dniu książki wypożyczały „Misie”, a biblioteka przybrała nazwę „MISIOLANDIA”. Chcecie zobaczyć jak w tym dniu wyglądała biblioteka – zapraszamy do galerii zdjęć. Zajęcia zorganizowała Maria Sasal.