Najmłodsi czytelnicy w bibliotece szkolnej

1

Jak co roku w październiku biblioteka szkolna organizuje dla najmłodszych uczniów naszej szkoły wesołe  zajęcia z udziałem bajkowych postaci. W tym roku były to zajęcia pt. „Witajcie w  Smerfolandii”.
I dlatego biblioteka przybrała nazwę „Smerfolandia”, oczywiście pracownia była udekorowana w rysunki Smerfów, które to wykonali starsi uczniowie.

„Smerfy” przyprowadzili przedszkolaków do biblioteki ze śpiewem.  Następnie dzieci zostali zapoznani z pracą bibliotekarza, poznali bibliotekę, zasady korzystania, ponadto mieli możliwość poznania zbiorów przeznaczonych dla nich.  Papa Smerf, Smerf i Smerfetka  pomagali w prowadzeniu zajęć, oprowadzali przedszkolaków po bibliotece, czytały wiersze,
a także  przedstawiły „Prośby książki”. Uczniowie obiecali dbać i szanować książki. Następnie pan dyrektor Zbigniew Sarnat przeczytał przedszkolakom jedno z opowiadań o Smerfach, które z wielką uwaga wysłuchali najmłodsi uczniowie.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla dzieci odznak „Przedszkolak w bibliotece” i malowanek z postaciami Smerfów. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Natomiast uczniowie, którzy wypożyczyli do tej pory najwięcej książek zostali nagrodzeni brawami i na pamiątkę zrobili sobie zdjęcie ze „Smerfami”.

Zajęcia zorganizowała Maria Sasal, a w rolę Smerfów wcieliły się uczennice  należące do Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy IVA: Natalia Piwońska – Papa Smerf, Martyna Brzostowska – Smerfetka i Ula Piecha -smerf .