Przedszkolak w bibliotece

przedszkolak w bibliotece

W tym roku biblioteka szkolna zaprosiła najmłodszych uczniów na zajęcia pt. „Witajcie w Krainie Bajek”. Była to pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece. Tegoroczne zajęcia poprowadziły „Krasnale” (w rolę, których wcieliły się Wiktoria Laskowska i Wiktoria Pastuszka). „Hej ho, hej ho do biblioteki by się szło” – z głośnym śpiewem na ustach przedszkolaki przekroczyły magiczny i tajemniczy próg szkolnej biblioteki poznając  świat pełen nieznanych im jeszcze książek.

Uczniowie dokładnie obejrzeli poszczególne miejsca: czytelnię, wypożyczalnię i zostali poinformowani, gdzie znajdują się bajki, baśnie i wierszyki dla najmłodszych czytelników. Zostały przedstawione im także prośby książki. Dzieci zobaczyły jak może wyglądać książka nieszanowana przez czytelników, dowiedziały się też jak należy zachowywać się w bibliotece oraz obchodzić się z książką.

Następnie pani bibliotekarka zaprosiła uczniów do „Świata Krasnali” Opowiedziała dzieciom o tym, że ostatnio Krasnal „Ściepek” odwiedził bibliotekę szkolną i bardzo prosił, aby dzieciom z oddziału przedszkolnego opowiedzieć o życiu Krasnali. Dlatego „Krasanl Paprotek i Pyszałek” opowiedziały najmłodszym  o tym jakie imiona mają nadawane krasnale, gdzie mieszkają , jak wygląda ich nauka i czego się uczą, jakie obchodzą święta. Dużą radość sprawiły dzieciom zabawy ruchowe z Krasnalami do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”.  Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali kolorowanki z postaciami  krasnali i obiecali, że na następne zajęcia przyniosą do biblioteki swoje prace. Ponadto wręczono im odznaki „Przedszkola w bibliotece” – z wizerunkiem Krasnala, a dla rodziców przekazano listy, informujące o wizycie w bibliotece.  Podczas zajęć panowała przyjazna atmosfera. W spotkaniu zorganizowanym przez Marię Sasal wzięli udział pan dyrektor Zbigniew Sarnat i pani dyrektor Katarzyna Owczarek.