Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke.

W dniu 28 października 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke – autorem wielu książek dla dzieci m.in. o przygodach Kuby i Buby, o przygodach detektywa Pozytywki.

Pisarz, który swoją twórczość kieruje w stronę dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz, laureat wielu nagród literackich.

Tym razem z autorem spotkały się dzieci z klas  trzecich i czwartych .

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko uczniowie tutejszej szkoły, ale i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Lipienieckiej i w Nowym Dworze.
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, co chwilę salę wypełniała salwa śmiechu. Pan Kasdepke czytał dzieciom fragmenty swoich książek m. in. Swojej najnowszej „Mam prawo” mówiącej o prawach dziecka, czyli książki pt. „Bon czy ton”, która w zabawny sposób opisuje zasady dobrego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych czy też fragmenty książki „Kacperiada” – opowiadania dla łobuziaków i nie tylko, do której napisania zainspirował autora jego syn Kacper. Dzieci podczas spotkania zasypały pisarza gradem pytań. Po spotkaniu uczniowie mogli nabyć książkę G. Kasdepke z autografem i dedykacją, czy też dostać autograf. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Dzieci podziękowały wspaniałemu gościowi za pięknie spędzony czas, wręczyły kwiaty i upominek (książkę o naszym regionie), aby nas miło wspominał.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie, przede wszystkim Panu Grzegorzowi Kasdepke za dostarczenie wrażenia, iż stajemy się bohaterami jego książek.

Kliknij aby obejrzeć galerię