SPOTKANIE „Z CIOTKĄ KLOTKĄ”

kliknij aby obejrzeć galerię

Niebanalny gość odwiedził w czwartek czytelników biblioteki szkolnej w PSP w Jastrzębiu. Doskonale znana starszemu pokoleniu Ewa Chotomska specjalnie dla młodych czytelników jastrzębskiej szkoły przyjęła postać popularnej Ciotki Klotki, postać, którą grała w znanym legendarnym już programie dla dzieci Tik-Tak.
Spotkanie odbyło się w ramach  współpracy z Gminna Biblioteką Publiczna w Jastrzębiu.
Ewa Chotomska wystąpiła na spotkaniu w barwnym stroju Ciotki Klotki, który wywołał żywą reakcję dzieci. Dwa różnego koloru buciki, różne kolczyki, i tęczowa spódnica – kreacja bardzo spodobała się dzieciom.
Artystka opowiadała o działalności dziecięcego zespołu „Fasolki”, którego jest współzałożycielką i który obchodził benefis 30–lecia.
Opowiadała także jak od najmłodszych lat jej mama, Wanda Chotomska, uczyła ją zabawy w rymy, zgadywanki w rymowanki i jak te zabawy językowe pochłonęły ją całkowicie.
Ewa Chotomska jest autorką takich dziecięcych hitów, jak choćby: „Mydło lubi zabawę”, „Szczotka, pasta”, „Moja Fantazja”, „Zabiorę brata”. Autorka przybliżyła również dzieciom zawód scenarzysty, reżysera – Była bowiem scenarzystką programów telewizyjnych dla dzieci – Tik-Tak, Fasolka, Domowe przedszkole, Budzik, Jedyneczka. Reżyserowała wideoklipy do wielu piosenek i musicali dziecięcych.
Dzieci były zachwycone wizytką Ciotki Klotki. Zadawały dużo pytań i śpiewały popularne piosenki razem z autorką.
Na zadawane przez Panią Ewę dzieciom zagadki, wszyscy odpowiadali śpiewająco, a na salę co chwila spadał deszcz lizaków.
Na zakończenie spotkania młodzi uczestnicy spotkania otrzymali autograf, wpis do pamiętnika lub imienną dedykację.