TAK PRZEDSZKOLAKI OBCHODZIŁY ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Dnia 23.04.2014r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przedszkolaków odwiedziły Panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu: Katarzyna Figarska, Barbara Tarka i Katarzyna Sadza.

Przeczytały dzieciom bajki autorstwa Wiesława Drabika, zaznaczając przy tym, jak bardzo ważną rolę pełni książka w życiu każdego człowieka. Jest nie tylko skarbnicą wiedzy, ale też dla niejednej osoby sposobem na wypoczynek  i relaks. Następnym punktem spotkania była zabawa dydaktyczno- ruchowa: ” TAK czy NIE”, sprawdzająca znajomość treści bajek u dzieci. Wiele radości u przedszkolaków wywołała przeprowadzona  zabawa ruchowa: ” Uśmiechnij się kotku”.

W związku z tym, iż symbolem tego dnia jest książka i róża, to na zakończenie spotkania Panie podarowały maluchom książki w/w autora. Były to: „Kot w butach” – kl. 0a i „Kopciuszek” kl. 0b.

Każdemu przedszkolakowi wręczyły także własnoręcznie wykonaną czerwoną różę.

Zaprosiły również dzieci na darmowy teatrzyk, który odbędzie się 14 maja 2014r. w świetlicy środowiskowej w Jastrzębiu. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwały nauczycielki oddziałów przedszkolnych: Joanna Lech i Iwona Rdzanek, które to w imieniu swoim i dzieci podziękowały bibliotekarkom za zorganizowanie ciekawych zajęć.