Wizyta przedszkolaków w bibliotece

Jak co roku w październiku biblioteka szkolna organizuje dla najmłodszych uczniów naszej szkoły wesołe  zajęcia z udziałem bajkowych postaci. W tym roku były to zajęcia pt. „Witajcie w  Krainie Bajek i Baśni”. Na najmłodszych uczniów czekała niespodzianka – dziś spotkała się z nimi
„ Szeherezada”- z Baśni 1001 Nocy, w role której wcieliła się uczennica z klasy IV Sandra Tomczyk. To od niej dowiedzieli się jak powstały Baśnie z 1001 nocy. Następnie dzieci zostali zapoznani z pracą bibliotekarza, poznali bibliotekę, zasady korzystania,  mieli możliwość poznania zbiorów przeznaczonych dla nich oraz jak stać się czytelnikiem biblioteki. „Szeherezada”  pomagała w prowadzeniu zajęć, oprowadzała przedszkolaków po bibliotece, czytała wiersze, a także  przedstawiła „Prośby książki”. Uczniowie obiecali dbać i szanować książki. Następnie dzieci wysłuchały fragmentów bajek z książki „Najpiękniejsze baśnie z 1001 Nocy”. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla dzieci  malowanek z postaciami Sindbada.  Natomiast uczniowie, którzy wypożyczyli do tej pory najwięcej książek zostali nagrodzeni książeczkami-malowankami i na pamiątkę zrobili sobie zdjęcie z „Szeherezadą”. Organizatorka spotkania była Maria Sasal.

Kliknij aby przejść do galeriiKliknij aby przejść do galerii