Wizyta w bibliotece gminnej

Dnia 07.02.2014r. przedszkolaki z grupy 0a wraz ze swoją panią- Joanną Lech odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu. Zajęcia z dzieciakami przeprowadziła p. Katarzyna Figarska. Zapoznała dzieci z księgozbiorem bibliteki i jej regulaminem, a także przybliżyła zasady wypożyczania książek.

Ponadto maluchy rozwiązywały zagadki dotyczące literatury dziecięcej, co pozwoliło stwierdzić, w jakim stopniu znają treść baśni i bajek. Złożyły również uroczystą przysięgę, w której zadeklarowały, iż będą szanować książki.

Za aktywność podczas spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz dyplom.

Z kolei przedszkolaki wręczyły paniom bibliotekarkom własnoręcznie wykonaną laurkę, dziękując tym samym za zorganizowanie zajęć. Zapewniły, że będą częstymi gośćmi w bibliotece.

Kliknij aby obejrzeć galerię