DZIEŃ POSTACI Z BAKJEK W BIBLIOTECE 2020

Piątego listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci  Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa i jest świetną promocją czytelnictwa i książek znajdujących się  w zbiorach szkolnych bibliotek. Dlatego biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu co roku włącza się obchody tegoż święta.  W tym roku w bibliotece została zorganizowana wystawa „Najpiękniejszych baśni i bajek”, a także wyeksponowano prace uczniów z bajkowymi postaciami pt. „Czytanie jest fajne” i „Nasze bajki’. Ponadto w dniu tym  w oddziałach przedszkolnych czytano znane i  popularne bajki. Dla uczniów klasy pierwszej  biblioteka zorganizowała zajęcia otwarte pt. „W krainie bajek”. Podczas spotkania uczniowie poznali słynnych bajkopisarzy, a także rozwiązywali zadania, które przesłała im Czarownica Bambaryca.  Zabawy te miały na celu wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki i po zobaczeniu ilustracji. Była bajkowa muzyka  i zabawy ruchowe. Uczniowie  bardzo dobrze znają bajki i doskonale radziły sobie z postawionymi zadaniami. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają. Spotkanie zakończyło się „Bajkowym poczęstunkiem” i zaproszeniem po wypożyczenie bajki ze zbiorów  szkolnej biblioteki. Była to świetna promocja czytelnictwa. Zajęcia zorganizowała Maria Sasal.