Walentynki 2021

WALENTYNKI  2021

 

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było w PSP w Jastrzębiu.

Biblioteka szkolna wspólnie z wychowawcami klas 1-3 przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana.

Uczniowie w poszczególnych klasach uczestniczyły w zajęciach pt. „Walentynkowy zawrót głowy”, podczas których dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat walentynek. Skąd się wzięło to święto, kto je wymyślił, jak się je obchodzi? Ale nie tylko, czasem trzeba było wykazać się znajomością języka angielskiego. Dzieci łączyły w pary znanych bohaterów literackich i filmowych: Pszczółka Maja i … (Gucio), Kopciuszek i … (Książę), Jaś i … (Małgosia), Shrek i …(Fion).          Były również Walentynkowe szyfry, krzyżówki i wykreślanki.

Zajęcia zakończyły się rozdaniem walentynkowych życzeń z „Poczty Walentynkowej”.

Dzień Świętego Walentego, dzień dobrych uczuć i miłości był okazją do walentynkowego czytania, dlatego biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do biblioteki na „LITERACKIE WALENTYNKI”. Uczeń, który w tym dniu wypożyczył książkę mógł wylosować sobie „Walentynkowe życzenia”.   Walentynki w naszej szkole służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.

Zapraszamy do galerii!!!