Język angielski – klasa 1

W związku z przerwą związaną ze stanem zagrożenia epidemicznego, również zajęcia języka angielskiego realizowane będą w trybie zdalnym. Na tej stronie publikowane będą materiały dla uczniów klasy 1. Ewentualne prace do sprawdzenia proszę przesyłać na adres mailowy (może być jako zdjęcie): michal.gajewski@jastrzab.edu.pl

Jeśli wyrażą Państwo chęć przeniesienia zajęć na platformę Teams, proszę pisać na wskazany adres – gdy zbierze się grupa chętnych rodziców, możemy tam przenieść zajęcia zdalne.

Week 1

Subject: Interaktywna powtórka kolorów.

Na stronie ZdobywcyWiedzy znajduje się kilkanaście ćwiczeń interaktywnych do powtórki nazw kolorów pod tym adresem. Aby móc wykonać ćwiczenia, należy dokonać darmowej rejestracji na portalu (można połączyć z Facebookiem lub Google). Mam nadzieję, że kolorowe ćwiczenia będą angażującą formą powtórki słownictwa i lekkim przejściem z pracy klasowej do zdalnej! 

 

Week 2

W tym tygodniu stawiamy na rodzinę! Zaczynamy od powtórki słownictwa dotyczącego rodziny – proszę przeglądać po kolei fiszki: kliknięcie w fiszkę sprawia, że zobaczymy jej tłumaczenie, kliknięcię ikony głośnika pozwoli usłyszeć wymowę:

 

Teraz pora poćwiczyć słownictwo:

gra dopasowywanie

A może poćwiczymy pisownię?

gra – ćwiczenie pisowni

ćwiczymy czytanie:

gra – quiz

Pora na test na podsumowanie (uwaga, test wymaga podania adresu e-mail, żeby  nauczyciel widział wyniki):

 

 Ćwiczenia dla chętnych (do wydruku):

I na koniec, mała praca domowa (proszę przysłać na adres michal.gajewski@jastrzab.edu.pl lub Messengera) – proszę narysować drzewo rodzinne z nazwami członków rodziny po angielsku, można użyć tego wzoru:

 

Uwaga: jeśli chcecie połączyć się ze mną i porozmawiać, odpowiedzieć ustnie ze słówek zadzwońcie w środę w czasie naszych zajęć o godz. 12.00 klikając w ten link:

https://join.skype.com/hvY9DeqA31Im

Serdecznie zapraszam! 🙂

Week 3

Lesson 1

Subject: Daddy finger! Praca z piosenką.

W ramach ćwiczenia wymowy nazw członków rodziny, uczniowie mogą śpiewać piosenkę:

Jeśli chcą, mogą wykonać takie nakładki na palce, zagiąć na przerywanej linii, skleić taśmą klejącą i pokazywać śpiewając! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lesson 2 (Friday)

Subject: Family – ćwiczenia interaktywne.

Na koniec tygodnia proponuję powtórkę słownictwa o rodzinie za pomocą ćwiczeń interaktywnych:

 

 

 

 

 Week 4

Nadchodzą święta, w związku z tym kilka słówek związanych z Wielkanocą. Na stronie anglomaniacy.pl znajduje się kilka interaktywnych ćwiczeń wprowadzających i ćwiczących słownictwo wraz z możliwością wydrukowania zadań! 

Happy Easter to all of you!

 

Week 5

Wednesday, 15 March – środa, 15 marca

Dzisiejsza lekcja znajduje się w poniższej prezentacji:

 

Friday, 17 April – Piątek 17 kwietnia

Dziś pracujemy z piosenką!

 

Week 6

Środa:

Powoli migrujemy na Teams, ale jeszcze nadal publikujemy tu lekcje:

 

Skip to content