Egzaminy próbne CKE!

Informujemy uczniów klas ósmych, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla nich egzaminy próbne on-line, które odbędą się:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowie test będą rozwiązywać w domu w czasie przeznaczonym na wykonanie zadań na egzaminie. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu rozpoczęcia egzaminu o godz. 9.00. Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. 

Rozwiązania należy napisać w dokumencie tekstowym, najlepiej korzystając z programu Word dostępnego za darmo dla naszych uczniów w ramach pakietu Office365:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauczyciele, którzy uczą  przedmiotów egzaminacyjnych utworzą specjalne Zadanie w swoich grupach w Teamsm gdzie ósmoklasiści będą mogli wstawiać swoje prace:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy też, że w czasie pisania egzaminu nauczyciele nie będą urządzań zajęć synchronicznych,tj. transmisji online, telekonferencji i innych zajęć na żywo, by w rodzinach, w których jest tylko jedno urządzenie komputerowe ósmoklasiści mogli bez przeszkód skupić się na egzaminie.

Prace będą sprawdzane przez nauczycieli uczących danego przedmiotu.