Prywaciarze – historia polskiej mikroprzedsiębiorczości

Od wtorku 25 września w naszej szkole obejrzeć będzie można prezentowaną w wielu miejscach Polski wystawę dotyczącą historii drobnej przedsiębiorczości od czasów PRL. Rzemieślnicy ze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów, ludzie próbujący wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę – to właśnie ich zdjęcia można będzie zobaczyć na przygotowanej przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa wystawie “Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”. Wystawa to również zbiór oryginalnych eksponatów z lat PRL, które można będzie oglądać i dotykać.

Inauguracja Cyklu Wystaw miała miejsce w lipcu 2012 roku w Senacie RP na specjalnym posiedzeniu Komisji Gospodarki Senatu RP, przy okazji prezentacji przez Akademię Liderów wyników badania sytuacji mikro firm w Polsce.

Od tego czasu Wystawa była prezentowana w wielu miastach Polski we współpracy z organizacjami, instytucjami i urzędami  jako wydarzenie wspierające ogólnopolskie i lokalne  inicjatywy aktywizujące środowiska mikro i małych przedsiębiorców oraz zainteresowane rozwojem przedsiębiorczości.

Całość przedsięwzięcia jest finansowana przez Fundację w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego w ramach  tzw. mechanizmu 1%.

Wstęp na wystawę wolny. 

Otwarcie wystawy o godz. 13.00. Eksponaty podziwiać można będzie do 2 października b.r.

Więcej o Wystawie i Akademii Liderów na stronie internetowej.