Bo my chcemy życia!

Za trzy lata, większość z nas nauczycieli powie „ale szybko zleciało” patrząc na odchodzących absolwentów. Dziś oficjalnie uczniowie klas pierwszych rozpoczęli drogę, która ma ich zaprowadzić do tego momentu. Przed nimi trzy lata zmagań z wyzwaniami podstawy programowej, wymaganiami nauczycieli i z budowaniem zrębów życia społecznego. Będzie to czas pracy, przyjaźni, często trudów, niekiedy nieporozumień.. Niektórzy zdążą się zakochać, inni znajdą swoje życiowe powołanie a wielu rozwinie pasje i umiejętności. W naszej szkole, młodzi ludzie przeżyją pokaźny wycinek swojej młodości, być może najpiękniejszy czas w ich życiach.

By uroczyście rozpocząć kolejny etap edukacji a zarazem życia, pierwszoklasiści ślubowali podążać za niezmiennymi wartościami – pracowitością, poszukiwaniem wiedzy, szacunkiem dla starszych, godnością i honorem. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski, pod opieką pp. Agnieszki Gniadek i Michała Gajewskiego, zaś ceremonię poprowadzili Aleksandra Kowalczyk i Dawid Kaczor.

Na zakończenie zaprzysiężenia, młodzi ludzie odśpiewali swoisty hymn gimnazjalistów:

1.W naszej bratniej tej gromadzie nic nie stoi nam na zwadzie, bo na wszystkich twarzach radosc, wszedzie slychac glosny smiech. My narzekac  nie bedziemy tylko wszyscy zasłużymy na wspomnienia mile, szczere w świątek, piątek i niedzielę

ref.:Bo my chcemy zycia!luzu, luzu bez ukrycia. czy to dyrektor, belfer, woźny nie przeszkodzi nam.

2.przez trzy lata ciężkiej pracy w trudzie, znoju i mozole w poznawaniu zasad swiata i wkuwaniu w domu, w szkole. Lecz gdy miną już trzy lata znów w tym miejscu się spotkamy. DziS się witac nie będziemy tylko czule pożegnamy.

Galeria zdjęć:

Kliknij, by przejść do galerii

Hymn gimnazjalistów (wideo):