Co nam się udało w I semestrze… (sprawozdanie SU)

W I sem. bieżącego roku szkolnego Samorząd Szkolny pracował zgodnie z planem pracy i kalendarzem imprez szkolnych.

Nowo wybrany zarząd SU od samego początku starał się prężnie działać wykonując następujące zadania:

♦ przygotowanie uroczystości zaprzysiężenia SU

♦ opracowanie rocznego Planu Pracy

♦ przygotowanie scenariusza i przeprowadzenie uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych PG

♦ opieka nad dyżurami uczniowskimi

♦ przygotowanie kart i złożenie życzeń wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej

♦ organizacja dyskotek

♦ uporządkowanie cmentarza parafialnego oraz zapalenie zniczy i złożenie wiązanek na grobach

♦ udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości

♦ udział w akcji „Samorządy Mają Głos”

♦ organizacja konkursu i apelu z okazji „Światowego dnia rzucania palenia”

♦ pomoc w organizacji akcji „Świąteczna Paczka”

♦ organizacja działań związanych z  „Górą Grosza”

♦ Organizacja TEG (w ramach którego odbył się apel,  w całej szkole zostały rozwieszone plakaty i ulotki informacyjne, nauczyciele przeprowadzili ze swoimi podopiecznymi lekcje wg  przygotowanych scenariuszy, jedna z klas wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów oraz reprezentanci klas przystąpili do konkursu przygotowanego przez opiekunów SU – p. Michała Gajewskiego i A. Gniadek)

♦ Wizyta w DPS w Wierzbicy (przedstawienie programu artystycznego)

♦ Zakup i montaż lusterek w toaletach

♦ Wieczór Filmowy (organizacja sprzętu, przygotowanie poczęstunku)

♦ Organizacja „Walentynkowej skrzynki”

Zebrania z opiekunami odbywały (w zależności od potrzeb) się raz w tygodniu. Tematem tych spotkań było omówienie realizacji zadań w minionym tygodniu jak również przydzielenie zadań na nadchodzący tydzień.

Nagrody w konkursach i poczęstunek sfinansował Zarząd SU.