Dzień Wagarowicza

1111

Astronomiczna wiosna rozpoczyna się 20 marca, czyli w momencie równonocy wiosennej. Uczniowie nadejście cieplejszych dni świętowali jednak dzień później 21.03.2014, czyli w dzień na który przypada nadejście wiosny kalendarzowej. Choć pogoda bardzo  sprzyja tradycyjnym wagarom to szkolne ławy PG w Jastrzębiu nie świeciły pustkami…

Dzień wagarowicza jest dla uczniów wręcz tradycją. Co roku nadejście wiosny poza murami szkoły świętuje wielu podopiecznych. Nasza młodzież wolała jednak pozostać z nauczycielami aby w przyjaznej i wesołej atmosferze spędzić ten dzień.

Dlatego też Samorząd Uczniowski razem z opiekunami zorganizował konkurs na najśmieszniejszy makijaż, fryzurę i przebranie. Ku zaskoczeniu wszystkich do zabawy przystąpiło szerokie grono naszej gimnazjalnej młodzieży. Podczas zorganizowanego apelu komisja w składzie: pan dyrektor – Zbigniew Sarnat, pani dyrektor – Katarzyna Owczarek, pan Zbyszek Tomczyk oraz przewodniczący SU – Szymon Stefański wytypowali zwycięzców i wręczyli nagrody ufundowane przez SU.

Uczestnicy konkursu w swoich przebraniach odwiedzili również tego dnia nasze oddziały przedszkolne, gdzie zostali pięknie przywitani przez najmłodszych, którym sprawili wiele radości.