Ostatni apel

W środę odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel, na którym zaprezentowali się uczestnicy PAT, Festiwalu Piosenki o Zdrowiu oraz zostali uhonorowani zwycięscy niedawno przeprowadzonych konkursów.

1. PAT

Z programem Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zapoznać się można na stronie internetowej policji. Jednym z działań podejmowanych w ramach programu jest prezentacja przez szkoły krótkiej formy teatralnej związanej z tematyką uzależnień. Jak co roku, p. Kinga Wesołowska stanęła na wysokości zadania i za przygotowany wraz z grupą uczniów naszego gimnazjum występ zdobyła nagrodę w postaci rzutnika. Oto nagranie występu:

2. Konkursy

Po występie uczniów p. Kingi, Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu fotograficznego „Wiosna na Instagramie” zorganizowanego przez SU. Nagrodę za najlepsze zdjęcie, kijek do „selfie”, zdobyła uczennica klasy 1c, Olga Wietrak. Oto nagrodzone zdjęcie:

wiosna na instagramie, szkoła jastrząb, zsp w jastrzębiu
Kliknij, by powiększyć

Jury przyznało również nagrody dla autorów zdjęć, które łącznie uzyskały największe średnie punktów. I miejsce zdobyła Olga Wietrak, II Szymon Głuch (2b) a III Kamil Dujka (2c). Nagrody w konkursie ufundował Opiekun SU.

Oto galeria prac nadesłanych na konkurs:

wiosna na instagramie, jastrząb
Kliknij, by przejść do galerii

Wręczono również nagrody dla laureatów konkursów językowych.

3 czerwca 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Jastrzębiu odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH, którego celem była popularyzacja wiedzy o tych krajach. Łącznie wzięło w nim udział piętnaście osób. Organizatorem konkursu byli p. Dorota Stępień oraz Michał Gajewski.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Miejsce pierwsze – Jan Biernacki (59 pkt.)
Miejsce drugie – Katarzyna Bodo (57 pkt.)
Miejsce trzecie – Katarzyna Arak oraz Patrycja Piętek (56 pkt.)
Zostaną oni nagrodzeni ocenami celującymi z języka angielskiego oraz nagrodami rzeczowymi.
Ponadto osoby, które uzyskały ponad 50 punktów dostaną oceny bardzo dobre. A są to:
Krzysztof Walasik (54 pkt.)
Weronika Gromek (54 pkt.)
Zuzanna Kramarska (52 pkt.)
Dominik Węgrzyn (51 pkt.)
Ewelina Wietrak (50,5 pkt.)

Angliści zorganizowali również konkurs gramatyki i słownictwa, w którym pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Walasik, drugie Piotr Lendzion a trzecie Dominik Węgrzyn.

Wręczono również dyplomy za konkurs języka niemieckiego zorganizowany przez p. Jolantę Kosno.

3. Piosenka o zdrowiu

Zaprezentowana na szkolnej scenie została również Piosenka o Zdrowiu, o której pisaliśmy wcześniej.

A oto galeria zdjęć wykonanych podczas apelu:

jastrząb, szkola jastrząb
Kliknij, by przejść do galerii