Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

13 listopada 2013 r. wybrani uczniowie Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu reprezentowali swoją szkołę w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Mirowie. Wystąpili oni w 2 kategoriach: solistów i zespołów (grup muzycznych). Solistkami były: Sylwia Kosno (wykonała utwory: „Rozkwitał pąki ” oraz „Żeby Polska”) i Angelika Kaluga („Sen o Warszawie” i „Powrócisz tu”).   W przeglądzie udział wzięły także dwa zespoły:

Zespół 1 : Mateusz Dobosz, Dominik Goliński, Jakub Gromek, Arkadiusz Karbarz, Damian Wolbromski, Szymon Stefański, Michał Wąsik (z utworami „Legiony”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”

Zespół 2: Karolina Kamińczak, Zuzanna Knop, Irmina Kowalik, Zuzanna Kramarska, Aleksandra Matla, Kamila Smyk, Kamila Sobolewska, Katarzyna  Wełpa, Mateusz Nadolny  (z utworami „Biały krzyż” i „Piechota”).

Uczestnicy przeglądu  otrzymali  dyplomy za udział oraz wywalczyli statuetkę dla szkoły. Laureatki w kategorii solistek otrzymały także nagrody rzeczowe. Opiekunami uczestników wyjazdu byli p. Agnieszka Szpara i p. Zbigniew Tomczyk.

Kliknij, by zobaczyć więcej zdjęć