Będę rolnikową!

Tegoroczna akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet osadzona była w konwencji telewizyjnego programu Rolnik szuka żony. Czterech samotnych gospodarzy, w role któryh wcielili się Tomasz Misiowiec (2c), Dawid Mazur (2b) i Hubert Kowalczyk (3a), prowadziło poszukiwania swych wybranek serca. Kandydatki na żony rolników (Filip Gawor, Dawid Hamela, Bartosz Kolasa i Patryk Kobierski z 3a) musiały wykazać się umiejętnościami z zakresu kosmetologii i kulinariów. Zabiegi matrymonialne obu płci ilustrowane były ludowymi hitami, takimi jak Lipka, Takiego Janicka, W moim ogódecku czy Wyszłabym za dziada, wykonywanymi przez uczennice klas 2b, 2c i 7a. Ostatecznie, odważni rolnicy znaleźli swe upragnione gospodynie, a przedstawienie zakonczyły ludowe życzenia dla wszystkich zgromadzonych pań. 

Akademia została entuzjastycznie odebrana przez zgromadzoną widownię, o czym świadczył częsty aplauz i gromkie salwy śmiechu. W komentarzach po przedstawieniu, podkreślano przepiękne stroje uczennic, wypożyczone od zespołu ludowego Wolanki, oraz brawurowe wykonanie szlagierów tradycyjnej muzyki polskiej wsi. Należy docenić odwagę młodzieży, która nie wstydziła się sięgnąć do folkloru, nieco zapomnianego i często wyśmianego skarbca polskości i zaangażowanie organizatorów akademii, Doroty Stepień i Michała Gajewskiego

Po przedstawieniu, życzenia Paniom złożył Dyrektor Zbigniew Sarnat i nauczyciele-mężczyźni. Panie obdarowane zostały okolicznościowymi upominkami, które zobaczyć można w galeriach zdjęć. 

Galerie zdjęć:

Tomasz Kuźdub:

Kliknij, by zobaczyć więcej

 

Michał Gajewski:

Kliknij, by przejść do galerii

 

Wideo: