DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTNIA 2020

Biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu po raz kolejny włączyła się  do akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”.  W dniu 29 września w całej szkole pierwsza godzina lekcyjna rozpoczynała się od „Głośnego Czytania” fragmentów  wybranej przez aktyw biblioteczny książki. W starszych klasach czytali uczniowie, natomiast w młodszych nauczyciele i uczennica z Koła Przyjaciół Biblioteki.

|Biblioteka zorganizowała wystawę pt. „Nowości wydawnicze” oraz wystawę ”Najładniejszych książek” dla  najmłodszych czytelników. Oczywiście nie zabrakło informacji o w/w akcji.

Na przerwach  w bibliotece pojawiło się wielu czytelników. Była to świetna forma zachęcania uczniów do czytania. Akcje zorganizowała Maria Sasal – nauczyciel bibliotekarz