Wycieczka klas II-III z PSP w Jastrzębiu do Wieliczki i Krakowa

krakow_wieliczzka
Kliknij aby obejrzeć galerię

W piątek 6 czerwca 2014r. odbyła się wycieczka dzieci z klas II-III z PSP w Jastrzębiu do Wieliczki i Krakowa, którą zorganizowały panie Dorota Banach, Renata Czarnota oraz Mariola Zugaj.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie zabytków dawnej stolicy Polski, Kopalni Soli w Wieliczce, integracja zespołów klasowych oraz poszerzanie wiedzy krajoznawczej

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Kopalni Soli w Wieliczce, która okazała się wspaniałą przygodą dla uczniów klas II-III naszej szkoły. Dzieci odkrywały bajkową Solilandię, która znajduje się za siedmioma korytarzami, za siedmioma tunelami, tam, gdzie znajduje się świat magii, śmiechu i dziecięcej wyobraźni. To piękna podziemna kraina, pełna tajemnic, bajkowa. Tam ciągle coś się dzieje i nikt nie wie, co to nuda. Każda spędzona chwila i każdy zrobiony krok kierują małego odkrywcę ku wspaniałej, wielkiej przygodzie. Odkrywanie Solilandii to znakomita oferta dla dzieci, które lubią spędzać aktywnie czas. Wędrówka po tej trasie, przez Kopalnię Soli „Wieliczka” połączona jest z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali podróżnicy spotkali tu Skarbnika oraz bawili się w towarzystwie wesołego Soliludka. Dzielnie pokonując kilka kilometrów trasy turystycznej mieliśmy okazję poznać tajemnice i legendy wielickiej kopalni. Podziwialiśmy piękne kaplice i komory. Szczególne wrażenie wywarła na nas Kaplica Św. Kingi. Kolejną niespodzianką było wysłuchanie „koncertu” nad słonym jeziorkiem. Główne światła zgasły, migotały jedynie światełka z oddali i … zaczęła rozbrzmiewać muzyka. Zabawy na szlaku działały na wyobraźnię i wzmocniły wrażliwość na piękno. Na zakończenie przygody nastąpiło uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów dla wędrowców.

Następnie zwiedzaliśmy przepiękny, słoneczny Kraków. Podziwialiśmy Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Byliśmy w Katedrze na Wawelu, zwiedziliśmy krypty
z grobami Pary Prezydenckiej, podziwialiśmy Bulwar Wiślany i nie zapomnieliśmy o smoku wawelskim. Całej naszej wyprawie towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda. Wycieczka dostarczyła nam wiele wrażeń i emocji, rozbudziła zainteresowania regionem małopolskim, pozwoliła poznać najważniejsze zabytki związane z Krakowem.

Te chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.