Jak przygoda to tylko w Warszawie

Dnia 10 października uczniowie klas IIa i IIb wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Tu mogliśmy kupić pamiątki. Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy.

Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń wielu uczniów. Gdy wszyscy weszli na trybuny i wspięli się na ich szczyt, z góry podziwiali ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Następnie uczniowie mieli okazję  wejść do szatni naszej kadry narodowej, dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym jak wygląda przygotowanie piłkarzy przed meczem i cała procedura po meczu, zasiedli przy ławie konferencyjnej, byli w miejscu przeznaczonym dla prasy i telewizji podczas meczów. Następnym miejscem jakie zwiedziliśmy  było Centrum Nauki Kopernik. Tam  zjedliśmy obiad , a następnie mogliśmy poznać tajemnice otaczającego nas świata. Mogliśmy wszystko dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Wielką zabawą, ale i nauką były przeprowadzone eksperymenty. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i ….pełne zaciekawienia twarze dzieci, gdy mogły doświadczać same wielu zjawisk ze świata nauki jak i przyrody. Szybko zrobiło się ciemno, ale też i czas naszego pobytu w stolicy dobiegł końca. W drodze powrotnej mogliśmy obejrzeć lotnisko Chopina z tarasu widokowego. Po powrocie do autokaru, pożegnaliśmy przewodnika i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących Warszawy, zobaczyliśmy najpiękniejsze i najważniejsze miejsca, a słoneczna pogoda była wspaniałym dodatkiem do naszej przygody. Opiekę nad grupami sprawowali nauczyciele: Renata Czarnota, Iwona Rdzanek, Mariusz Głowacki.