Wycieczka do Bałtowa

14 czerwca 2023 roku uczniowie klasy Ia pod opieką pań: Iwony Rdzanek i Katarzyny Kacy wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Bałtowa. Zaproszenie do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego otrzymali za zdobycie tytułu „Najsympatyczniejszej Klasy Pierwszej
w powiecie szydłowieckim” w plebiscycie Echa Dnia „Pierwszaki 2022/2023”.
            Dzieci rozpoczęły przygodę w Bałtowie od zwiedzania JuraParku, gdzie zobaczyły modele dinozaurów naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Następnie udały się do Oceanarium, tam dowiedziały się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.
            Później pierwszoklasiści przeszli do strefy rozrywki, tu czas płynął zdecydowanie za szybko. Trudno było skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. Dużo emocji dostarczyło wszystkim Kino 5D. Po zjedzeniu pysznego obiadu w Bałtowskim Zapiecku spacerkiem powędrowali do Zwierzyńca Dolnego, by zobaczyć różne gatunki ptaków i ssaków oraz nakarmić zwierzęta specjalnie przygotowanym tam dla nich pokarmem.
            Następnym punktem wycieczki był Zwierzyniec Górny. Uczniowie udali się tam amerykańskim school busem. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali przez okna autobusu zwierzęta, słuchając opowiadania pani przewodnik.
            Polska w Miniaturze, to bardzo ciekawe miejsce. Dzieci mogły zobaczyć  zamki i pałace polskie przedstawione w skali 1:25, a o ciekawostkach z nimi związanymi opowiadał ciekawie pan przewodnik.
            Na koniec pierwszoklasiści odwiedzili Sabatówkę – Wioskę Czarownic, gdzie obejrzeli różne „magiczne sztuczki” i przeszli przez tunel odwagi.
            Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Uczniowie mogli zobaczyć ciekawe miejsca, zdobyć nowe wiadomości. Wspólny wyjazd był świetną okazją do wzmocnienia integracji w grupie rówieśniczej i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.