Zakończenie ósmych klas w PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu – Emocje, Wspomnienia i Pożegnanie

21 czerwca 2023 roku był dniem pełnym wzruszeń i wyjątkowych momentów w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu. To właśnie wtedy odbyło się uroczyste zakończenie ósmych klas, które stanowiło nie tylko moment rozstania, ale również okazję do podziękowania i wspomnień.

Uroczystość rozpoczęła się od tańca poloneza, który wspaniale wprowadził atmosferę uroczystości. Nasi młodzi absolwenci, w eleganckich strojach, wykazali się godną podziwu gracją i pewnością siebie na parkiecie. To był moment pełen dumy i radości zarówno dla uczniów, jak i dla ich nauczycieli i rodziców.

Następnie przyszedł czas na scenki, które stanowiły swoisty przegląd minionych lat spędzonych w szkole. Absolwenci przedstawili różne epizody ze swojego życia szkolnego, wspominając zarówno radosne chwile, jak i trudności, z którymi się mierzyli. W szczególny sposób przywołali na pamięć czas nauki zdalnej, który był wyzwaniem dla wszystkich. Humorystyczne skrawki życia szkolnego, które zostały odtworzone na scenie, wywołały salwy śmiechu i podziw u widowni.

Jednym z najważniejszych momentów wieczoru było pożegnanie Dyrektor Beaty Przytuli-Bińkowskiej oraz nauczycieli, w szczególności wychowawczyń: Beaty Leśniewskiej i Magdaleny Korzeniowskiej. Absolwenci, pełni wdzięczności i szacunku, wyrazili słowa uznania za ich poświęcenie, wiedzę i wsparcie, które otrzymywali przez lata nauki. To była okazja, by podziękować za trud włożony w ich wychowanie i przygotowanie do przyszłych wyzwań.

Nasi młodzi absolwenci nie zapomnieli również o swoich rodzicach. Świadomi ogromu miłości, poświęcenia i wsparcia, jakiego doświadczyli od swoich najbliższych, złożyli im serdeczne podziękowania. To właśnie dzięki wsparciu rodziców, ich niezłomnej wierze w sukces i miłości, mogli odnieść swoje pierwsze szkolne triumfy.

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy przybyli, by podzielić się swoimi słowami z uczniami. Burmistrz miasta Jastrzębia, Andrzej Bracha, Przewodniczący Rady Miasta, Sławomir Bińkowski, oraz ks. Zbigniew Tuchowski przekazali młodym absolwentom inspirujące przesłanie o wartościach, wytrwałości i wizji na przyszłość. Ich obecność była wyrazem uznania dla osiągnięć uczniów oraz symbolicznym otwarciem nowego rozdziału w ich życiu.

Nie zabrakło również przedstawiciela Rady Rodziców, który serdecznie podziękował szkole za współpracę i pomoc w wychowaniu dzieci. To dowód na to, że rodzice i szkoła tworzą wspólnotę, której celem jest najlepsze zainteresowanie i wszechstronny rozwój uczniów.

Zakończenie ósmych klas w PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu było pełne wzruszeń, radości i wdzięczności. To był moment, w którym uczniowie mogli spojrzeć wstecz na lata spędzone w szkole, z uśmiechem na twarzy, a także pełni nadziei i optymizmu, przystąpić do kolejnego etapu swojego życia. Niech te piękne chwile zostaną na zawsze w ich sercach, a każdy z nich odnajdzie swoje miejsce i spełni swoje marzenia.

Galeria zdjęć:

Zapis wideo całej uroczystości: