Sprzątanie Świata 2015 – "WYPRAWA- POPRAWA"

DSCF5794

18 września 2015r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu po raz 22. wzięła udział w ogólnoświatowej akcji – Sprzątanie Świata 2015. Tegoroczna akcja ruszyła pod hasłem „WYPRAWA- POPRAWA”.

Akcja „Sprzątanie Świata” organizowana jest w trzeci weekend września, gdyż wtedy zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Głównym celem akcji jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy sie nasz negatywny wpływ na środowisko.

Dla szkół jest to również interesująca metoda pracy wychowawczej.

W naszej szkole klasy od 0 do V a sprzątały teren Jastrzębia, zaś klasy Vb i VI pozostały na placu szkolnym i grabiły suchą trawę.

Worki i rękawiczki zabezpieczył Urząd Gminy.

Akcję przygotowała i nadzorowała Pani Renata Stopa- opiekun LOP.

Do akcji przyłączyło się również nasze gimnazjum, którego uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli poza teren szkoły, oczyszczając okolice całej gminy. Wszystkie działania koordynowała pani Ewa Dziuba.