Finał Diecezjalnego Konkursu Plastycznego „Mój Kościół – Moja Parafia ”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły z kl. 1 – 3 uczestniczyli w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Konkurs zatytułowany: „ Mój Kościół – Moja Parafia ” był nawiązaniem do hasła roku duszpasterskiego 2023/2024 – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej Kościół jako wspólnotę ludzi wierzących, gromadzących się wokół Chrystusa, a Parafię jako miejsce odnajdywania siebie w tej wspólnocie. Organizatorką konkursu na etapie szkolnym była p. Renata Gruszczyńska. Do etapu diecezjalnego szkolna komisja wytypowała prace następujących uczennic:

•  Zuzanny Król z kl. 1a
  •  Aleksandry Bednarczyk z kl. 2a
  •  Barbary Łaciak z kl. 3a

Do Wydział Katechetycznego w Radomiu zostały nadesłane prace z ponad stu szkół podstawowych z terenu Diecezji Radomskiej. Przedmiotem oceny prac było ogólne wrażenie artystyczne, samodzielność i estetyka wykonania pracy oraz oryginalny sposób zaprezentowania tematu konkursu.

Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród rzeczowych oraz pamiątkowych dyplomów odbyło się w poniedziałek – 15 kwietnia 2024r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Do finału zakwalifikowała się nasza szkoła jako jedyna z terenu powiatu szydłowieckiego. Wśród laureatów była uczennica kl. 2a – Aleksandra Bednarczyk, która otrzymała wyróżnienie. Uroczystość poprowadził ks. bp Marek Solarczyk – Ordynariusz Diecezji Radomskiej i ks. MariuszChamerski – wicedyrektor Wydziału Katechetycznego w Radomiu.