Pasowanie na czytelnika

Jedną z największych imprez bibliotecznych, która stała się już tradycją  w  naszej szkole, jest organizowana corocznie,  uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.
Impreza ta  realizowana jest w dwóch etapach. Pierwsza z nich  to spotkanie w szkolnej bibliotece, gdzie nowi czytelnicy poznają regulamin biblioteki i zapoznają się ze zbiorami bibliotecznymi. Podczas tego spotkania pierwszoklasiści biorą udział w różnorodnych zabawach i rozwiązują różne zadania, zbliżające ich do książki i do szkolnej biblioteki. Druga część to   przedstawienie artystyczne, podczas którego pierwszoklasiści spotykają się z baśniowymi postaciami, przed którymi składają uroczyste przyrzeczenie i są pasowani na czytelnika.
Spotkanie miało miejsce 10 stycznia. Uczestniczyli w nim dyrekcja szkoły oraz uczniowie z klas II-III z wychowawcami. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści zostali zaproszeni na inscenizację przedstawienia pt. „Baśniowy ambaras”. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy III A pod kierunkiem pani Renaty Czarnoty. Następnie pierwszoklasiści zostali zapoznani z „Prośbami książki”, musieli zdać mały egzamin ze znajomości bajek i baśni. Po złożeniu przyrzeczenia uczniowie zostali pasowani na czytelnika  biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Zbigniew Sarnat, a działo to się w obecności „Bajkowych postaci” i  starszych uczniów.  Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki i czapeczki z napisem „Lubię Książki”.
Zajęcia zorganizowała Maria Sasal  nauczyciel bibliotekarz.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Kliknij aby przejść do galerii