Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w naszej szkole

Kliknij aby przejść do galerii

Dnia 18 października w Publicznej Szkole Podstawowej im, Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola Baśniowa Kraina połączone z pasowaniem na Przedszkolaka.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście Wójt Gminy Jastrząb  Andrzej Bracha, Przewodniczący rady Gminy w Jastrzębiu Pan Wojciech Warso, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu Katarzyna Przytuła-Binkowska, Pani Wicedyrektor Katarzyna Owczarek, autorka projektu przedszkola Pani Agnieszka Dąbrowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Kaczor i rodzice.

Podczas uroczystości nastąpiło poświecenie przedszkola przez księdza Pawła Męcina oraz przecięcie wstęgi symbolizujące otwarcie przedszkola.

Po oficjalnym otwarciu przedszkola Baśniowa Kraina nastąpiła uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek wychowania przedszkolnego Karoliny Parszewskiej i Eweliny Janczyk. Za swój występ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie Pani dyrektor Katarzyna Przytuła-Binkowska pasowała dzieci zaczarowanym ołówkiem na przedszkolaka.

Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki, a od Pana Wójta Andrzeja Brachy upominki.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy goście i rodzice zostali zaproszeni na  poczęstunek.