Informatyka – klasa 1

Tydzień 1

W tym tygodniu proponuję mały kurs programowania dostępny na tej stronie. Jęsli macie jakieś pytania, lub uwagi – proszę kontaktować się ze mną drogą elektroniczną na adres michal.gajewski@jastrzab.edu.pl

 

Tydzień 2

W tym tygodniu ćwiczymy pisanie literek na klawiaturze. Oto zestaw ćwiczeń:

Tydzień 3

Temat: Ćwiczymy precyzyjne ruchy myszką.

W ramach treningu psycho-motorycznego proponujemy dziś kilka gier rozwijających sprawność i precyzję klikania myszką oraz umiejętność sterowania multimediami (aby usłyszeć polecenie, dziecko musi kliknąć na przycisk włączający dźwięk).

Zadanie 1.

Zadanie 2. 

Tydzień 4

Temat: Wielkanocne zabawy z komputerem.

Z racji nadchodzących świąt proponujemy dziś kilka ćwiczeń interaktywnych związanych z Wielkanocą. 

Zadanie 1. Dekorujemy jajko.

Instrukcja – klikamy na elementy ozdobne obok konturu jajka, rozwinie się lista kształtów/kolorów do wyboru, przeciągamy wybraną pozycję do konturu jajka.

Zadanie 2. Uwolnij zajączka!

Przesuwamy elementy na obrazku tak, aby uwolnić zajączka!

Zadanie 3. Jajeczna strzelanka.

Należy usunąć jak najwiekszą grupę jajek, aż do opróżnienia całej planszy. Jajka na dole zmieniają się i nimi się strzela. By usunąć grupę, jajko musi trafić w jajka o tym samym kolorze. By strzelić, należy kliknąć na jedno z jajek na gorze!

Nauczyciele informatyki, życzą klasie 1 i ich rodzicom zdrowych i radosnych Świąt!

Tydzień 5

Temat: Przyszła wiosna.

Proszę o przeczytanie z rodzicem lekcji 19 w podręczniku i wykonanie zadań na płycie CD. W tej lekcji nauczycie się wykorzystywać narzędzie pisania w programie PAINT.

 

Skip to content