Z MISIEM W ROLI GŁÓWNEJ

kliknij aby przejść do galerii
Pod takim hasłem biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu, po raz kolejny, obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada  25 listopada.

W tym roku była to sobota, dlatego już 24 listopada (piątek) biblioteka  informowała o tym święcie oraz o początkach pluszowej zabawki – misia.

W bibliotece zorganizowana była wystawa książek pt. „Misiowa biblioteczka”, o misiach pluszowych i prawdziwych niedźwiadkach oraz wystawa prac uczniowskich przedstawiających misie.  Można było zapoznać się z bohaterami ulubionej książki „Kubuś Puchatek”. Dla uczniów klas trzecich  zorganizowano zajęcia pt. „Z misiem w roli głównej”, podczas których uczniowie poznali historię  pluszowego misia, jak i literackich misiów. Nie zabrakło zabaw i zgadywanek oraz konkursów np. „Misiowe smakołyki”, które wywołały wiele radości i śmiechu. W zajęciach pomagały „Kubuś Puchatek” i „Miś Uszatek”, w rolę których wcieliły się uczennice z klasy VII b –  Nikola Wabik i Ula Piecha. Uczniom  czytano fragmenty ciekawych książek, których bohaterami były sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.       Zajęcia zakończyły się wręczeniem odznak Dzień Pluszowego Misia i  obejrzeniem filmu pt. „Miś Coralgol”  oraz zaproszeniem uczniów na poczęstunek -małe „CO NIECO”.

Starsi uczniowie, odwiedzający w tym dniu bibliotekę, mogli uzyskać informacje o różnych gatunkach niedźwiedzi i ich zwyczajach, o gwiazdozbiorach Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz dowiedzieć się, które polskie miasta mają wizerunek niedźwiedzia w herbie.

W tym dniu książki wypożyczały „Misie”, a biblioteka przybrała nazwę „MISIOLANDIA”.