Biała przygoda!

Sportowy obóz narciarski dla  młodzieży klas IIa i Ia Zespołu Szkół Publicznych Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu rozpoczął się w poniedziałek  23 stycznia 2017 roku, kiedy uczestnicy w liczbie 42 uczniów stawili się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pani Anety Jarzembińskiej, pana Leszka Mąkoli i pedagoga szkolnego Marioli Majstrak do Białego Dunajca. Głównym celem wyjazdu był wszechstronny rozwój sprawności fizycznej, kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez promowanie aktywności fizycznej i właściwych nawyków.

W trakcie trwania  turnusu sportowego uczniowie klasy I rozpoczynali naukę,
a klasy II  doskonalili naukę jazdy na nartach pod okiem instruktorów Polskiego Związku Narciarstwa.

Obóz narciarski był nie tylko czasem spędzanym na stokach narciarskich,
ale również w pierwszy dzień uczniowie zwiedzali kopalnię soli „Wieliczka” , która jest jednym z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W kolejne dni uczestnicy obozu odwiedzili Izbę Regionalną w Murzasichlu, Zakopane- gdzie jedną z atrakcji było obejrzenie filmu w kinie 7D. Młodzież również dobrze bawiła się w kompleksie basenów termalnych Terma Bania w Białce Tatrzańskiej i na zorganizowanym dla nich kuligu.

28 stycznia wszyscy uczestnicy obozu wrócili  z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach oraz pięknymi wspomnieniami.

Kliknij, aby przejść do galerii