Ratownicy na medal!

Zwycięstwo PG JASTRZĄB
w II międzygminnym turnieju ratownictwa
i pierwszej pomocy w Wierzbicy.

Turniej odbył się 2 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. ks. bp. Jana Chrapka
w Wierzbicy. Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjum poprzez pogłębianie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym, promowanie zdrowych zachowań i postaw społecznych w niesieniu pomocy, nawiązanie współpracy między szkołami i integracja zespołów uczniowskich.

Konkurs składał się z części teoretycznej. Każdy uczestnik pisemnie odpowiadał na 25 pytań testowych z zakresu pierwszej pomocy. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców indywidualnych (decydowała największa ilość punktów uzyskanych na teście oraz czas poświęcony na rozwiązanie) oraz zespołowych szkoły (suma punktów pięciu uczniów z testu). W turnieju rywalizowali uczniowie z gimnazjum
w Jastrzębiu, Wierzbicy, Przytyku, Rudy Wielkiej oraz Parznic. W sumie do konkursu przystąpiło 30 osób. Naszą szkołę reprezentowali Milena Parszewska, Katarzyna Kuźdub, Karolina Czerska, Łukasz Bąk, Jakub Gromek.

Po ocenie prac pisemnych przez komisję,  organizatorka konkursu Pani Katarzyna Śmigiel ogłosiła wyniki.  Jako zwycięzcy zespołowi I miejsce zdobyli uczniowie  naszej szkoły PG w  JASTRZĘBIU.

II miejsce PG w Wierzbicy a III PG w Parznicach. Natomiast w kategorii indywidualnej I miejsce zdobyła również nasza uczennica Milena Parszewska. Odpowiedzialną za przygotowanie naszych uczniów oraz opiekę podczas konkursu była nauczycielka matematyki i edukacji dla bezpieczeństwa pani Julita Król.

Kliknij na obrazek