Jak w bajce

18 maja 2023 roku uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Dzieci zobaczyły „Bajkowy Świat” – unikalną ekspozycję, łączącą najnowsze zdobycze techniki multimedialnej z tradycyjnym eksponatami muzealnymi. W małej, przytulnej salce obejrzały spektakl teatralny i uczestniczyły w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym. Wzięły też udział w warsztatach, podczas których dowiedziały się, jak powstają karmelowe lizaki i cukierki oraz ozdabiały lizaki w kształcie bajkowych postaci. Nie zabrakło też pysznych, słodkich przekąsek. Podczas wizyty w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie uczniowie poszerzyli i utrwalili swoje wiadomości o bajkach, miło i aktywnie spędzili czas.