Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które są zarówno przyjemne i pożyteczne. To bardzo wdzięczna okazja do różnych akcji promujących czytanie. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Dlatego też 29 września 2023 roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Inicjatorem była nauczycielka, bibliotekarka Pani Aneta Jarzembińska wraz z wychowawcami i nauczycielami języka polskiego. Objęte tą imprezom zostały oddziały przedszkolne, uczniowie klas I – III oraz klasy IV – VIII. Czytane teksty zostały wykorzystane z książek, które otrzymała biblioteka szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Święto to więc warto obchodzić każdego dnia, będzie to duży sukces.