Prelekcja z funkcjonariuszem Policji z Komendy Powiatowej z Szydłowca

W styczniu  2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu odbyła się prelekcja z uczniami klas 0- VI na temat: „Bezpieczeństwo uczniów podczas wypoczynku w czasie ferii zimowych”.

Spotkanie prowadził funkcjonariusz Policji Powiatowej z Szydłowca pan Dariusz Gawęda. Pan policjant omówił podstawowe zasady ruch pieszych, poinformował

o zagrożeniach na drodze wynikające często z brawury kierowców, jak i z warunków pogodowych. Funkcjonariusz przypomniał również o ustawowym obowiązku noszenia po zmroku elementów odblaskowych. Uczniowie podczas spotkania byli bardzo aktywni i zadawali dużo pytań na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym , jak i na temat pracy policjantów. Uczniowie klas 0a i 0b otrzymali elementy odblaskowe.

Spotkanie zorganizowała pani Renata Stopa.