Prelekcje…

Prelekcje

W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych nasz szkoła prowadzi szereg działań mających na celu uświadomienie najmłodszym zagrożeń z którymi mogą się na co dzień spotkać. Dlatego też tuż po zakończeniu wakacji i powrocie do nauki jastrzębska podstawówkę odwiedzili szydłowieccy policjanci pani Marlena Skórkiewicz i pan Dariusz Gawęda- rzecznik KPP przeprowadzając prelekcję z uczniami szkoły.

Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady ruchu pieszych, poinformowali o zagrożeniach na drodze, przypomnieli zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Sprawdzali również wiedzę uczniów na powyższy temat oraz uświadomili uczniów o ustawowym obowiązku noszenia po zmroku elementów odblaskowych.

Dwa dni później uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez panią dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – Elżbietę Pawlak. Podczas spotkania poruszony przede wszystkim temat zatruć grzybami. Uczniowie rozmawiali o towarzyszącym im objawom, dekalogu grzybiarza jak również o gatunkach trujących grzybów. Nasi podopieczni wykazali się duża aktywnością zadając pani dyrektor szereg mądrych pytań.

W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów serdecznie dziękujemy za przybycie.

Spotkania zorganizowała pani Renata Stopa.