Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „Wiosna”

Sztuka recytacji jest wartością samą w sobie, ale też istotnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć w stosunku do ojczystego języka i budzenia zainteresowania kulturą w ogóle. Poprawne wysławianie odgrywa także dużą rolę w codziennym obcowaniu z innymi ludźmi. „Sposób mówienia jest przecież pierwszą legitymacją człowieka”.

W PSP w Jastrzębiu 20. 03. 2019 roku zorganizowano Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas I-III pod hasłem „Wiosna”.
Wzięło w nim udział 10 osób. Uczestnicy konkursu starali się oczarować komisję  i słuchaczy swoją pełną emocji i ekspresji recytacją wiersza o tematyce wiosennej. Intonacja, akcent, pauza, nasilenie głosu, rytm – to najważniejsze środki wyrazu. W ich doborze nie ma żadnych recept, żadnych kluczy. Każdy z uczestników musiał znaleźć swój środek.
Niektórym uczniom udało się snuć swoją literacką opowieść znakomicie. I to właśnie oni zostali nagrodzeni.

I miejsce zajął uczeń klasy IIb – Jan Dujka

II miejsce zajęła uczennica klasy IIb – Dominika Fiutowska

III miejsce zajęła uczennica klasy I – Anna Ubysz

Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy I – Maria Oberda i klasy IIa Julia Wabik.

Konkurs zorganizowały panie Iwona Rdzanek i Dorota Banach.

W skład jury konkursu weszły:

Dyr. Szkoły Beata Katarzyna Przytuła-Bińkowska

Mariola Zugaj

Maria Sasal

Kliknij, aby przejść do galerii.