Witamy wiosnę na sportowo

20 marca w ZSP PSP w Jastrzębiu odbyła się po raz piąty gminna impreza integracyjno – sportowa dla dzieci z klas 1-3 pod hasłem „Witamy wiosnę na sportowo” przygotowana przez p. Dorotę Banach i Renatę Czarnotę oraz zespół nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. Brali w niej udział zaproszeni uczniowie wraz z nauczycielami z PSP
w Gąsawach Rządowych, PSP w Nowym Dworze, PSP w Śmiłowie, PSP w Woli Lipienieckiej oraz gospodarze, czyli ZSP PSP w Jastrzębiu. Imprezę rozpoczęto odczytaniem listu od „Pani Wiosny”, w którym zaprosiła dzieci m. in. na pełne humoru przedstawieniem pt. „Kopciuszk” w wykonaniu dzieci z klas 3a i 3b. Następnie na scenie zaprezentowały swoje talenty wokalno – taneczne dzieci z zaproszonych szkół. Dalsza część dnia upłynęła pod znakiem rywalizacji sportowej. Zapał i zainteresowanie dzieci było ogromne, wszyscy uczestniczyli w przygotowanych grach i zabawach. Nie liczyło się zajęte miejsce, tylko integracja dzieci, sportowa rywalizacja i gra fair play oraz, to co najważniejsze, sportowe zachowanie kibiców i ich doping. Zwieńczeniem sportowych zmagań dzieci było wręczenie przez Pana Dyrektora Zbigniewa Sarnata dyplomów i pucharów przedstawicielom każdej szkoły, następnie każdy uczestnik zabawy został obdarowany drobnym upominkiem, o który zadbała Rada Rodziców. Po zmaganiach sportowych wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w postaci pysznego ciasta z herbatą, o który zadbali Rodzice.

Po wspólnym posiłku wszyscy uczniowie w tryumfalnym pochodzie wznosząc okrzyki, grając na instrumentach zanieśli marzannę nad miejscowy zalew, gdzie wśród okrzyków spalono słomianą kukłę i wrzucono do wody. Radosnym okrzykiem dzieci powitały wiosnę, która od tej chwili wzięła świat w swoje władanie.

Wspólna zabawa dostarczyła naprawdę dużo emocji. Jak każda zabawa, tak i ta dobiegła końca. Wszyscy pożegnali się w radosnych i wiosennych nastrojach.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia.

Kliknij aby przejść do galerii