X JUBILEUSZOWY FESTYN RODZINNY

Kliknij aby obejrzeć galerię

1 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jastrzębiu odbył się Festyn Rodzinny, który uświetnił obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Znakomitym powodem radosnego  świętowania była również niezwykła, bo już  10., rocznica zorganizowania przez obecne władze szkoły pierwszego festynu szkolnego w jastrzębskim zespole szkół.

Jubileuszowy 10. festyn rodzinny uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście honorowi, w tym  władze  Gminy Jastrząb na czele z Panią Wójt Zofią Kosno,  Księża Parafii Jastrzębskiej Tadeusz Lizińczyk i Zbigniew Tuchowski, a także liczni sponsorzy i życzliwe osoby od lat wspierające działania jastrzębskiej placówki. Festyn rozpoczął się niezwykle miłym i uroczystym akcentem. Wójt Gminy Jastrząb  Pani Zofia Kosno w dowód uznania dla pracy Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu Pana Zbigniewa Sarnata wręczyła mu okazały puchar z odpowiednią dedykacją. To wspaniałe wyróżnienie za wytrwałość dyrektorską w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, budowanie wzorcowego wizerunku szkoły oraz za „zaangażowanie i wkład pracy w promowanie gminy poprzez uzyskiwanie bardzo dobrych wyników uczniów w oświacie  i sporcie”. Pani Wójt podkreśliła również, że współpraca Urzędu Gminy z Zespołem Szkół w Jastrzębiu od lat układa się znakomicie, co w dużej mierze jest również zasługą Pana Dyrektora Zbigniewa Sarnata.

Na koniec swego wystąpienia Pani Wójt życzyła wszystkim uczestnikom wspaniałych atrakcji i mile spędzonej niedzieli w atmosferze radosnej zabawy.

Festynowe atrakcje rozpoczęły się o godzinie 14:30. Przyciągnęły one naprawdę bardzo wielu uczestników, którzy mogli podziwiać występy uczniów podstawówki oraz gimnazjum przygotowane pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców.  Na terenie przyszkolnym organizatorzy – dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie przygotowali wiele niespodzianek. Były występy uczniowskie, w tym układy taneczne oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Konkursy i zabawy o charakterze polonistycznym i rekreacyjnym dla dzieci i ich rodziców. Nieodłącznym elementem festynu od lat są pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów jastrzębskich szkół, które tym razem także cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum przygotowali godzinny sentymentalny i emocjonalny występ dla swoich rodziców z okazji niedawnego Dnia Matki. W czasie festynu można było podziwiać na holu szkolnym wystawę fotograficzną „Przyroda Gminy Jastrząb”. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu znakowali rowery chętnym właścicielom. Tradycyjnymi atrakcjami były zawody wędkarskie, loteria fantowa, kiermasz staroci, antykwariat książkowy, dmuchane zamki.  Podczas całej imprezy można było posilić się daniami
z grilla, smacznymi ciastami oraz goframi. Wszystkie te atrakcje były przygotowane i prowadzone przez jastrzębskich nauczycieli.

Jednymi z ostatnich akcentów festynu były: ogłoszenie zwycięzcy rocznego konkursu gimnazjalnego „Klasa Na Medal”, którym okazała się klas IIIa, a także częstowanie wszystkich obecnych tortem jubileuszowym przygotowanym przez Rady Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu. Końcowym punktem programu festynowego było losowanie wartościowych głównych nagród ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorzy festynu – dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie ZSP w Jastrzębiu pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg 10. jubileuszowego festynu. Szczególne wyrazy podziękowania należą się sponsorom i wszystkim życzliwym osobom za wsparcie, pomoc oraz uczestnictwo w tym  szkolnym święcie rodzinnym.