Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

P1020431

W naszej bibliotece szkolnej, po raz kolejny, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Zostały wykonane plakaty informujące o tym święcie oraz o początkach pluszowej zabawki – misia.
W czytelni przygotowano wystawę książek „Misiowa biblioteczka”, o misiach pluszowych i prawdziwych niedźwiadkach. Uczniowie z Koła Przyjaciół Książki przynieśli do biblioteki swoje pluszowe przytulanki, które były miłymi gośćmi, stwarzały sympatyczny nastrój i bardzo przyjazną atmosferę. Można było również przytulić się do nich. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły tj. uczniowie klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni do czytelni, na spotkanie zatytułowane „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Zapoznali się z historią pluszowego misia, poznali Misia Uszatka i Kubusia Puchatka. Później zaproszono uczniów do konkursów i  śpiewania piosenki pt. „Jadą, jadą misie”. Były również pląsy, zagadki, zwiedzanie wystawki. Najwięcej satysfakcji mieli uczniowie z konkursu pt. „Wyjadanie miodku”.

A starsi uczniowie, odwiedzający w tym dniu bibliotekę, mogli uzyskać informacje o różnych gatunkach niedźwiedzi i ich zwyczajach,
o gwiazdozbiorach Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz dowiedzieć się, które polskie miasta mają wizerunek niedźwiedzia w herbie.

Ponadto w dniu tym książki wypożyczał –  „Miś” .O wspaniałej zabawie świadczą fotografie.