Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Aby nikt nie zapomniał o literaturze dla młodego czytelnika, biblioteka szkolna PSP w Jastrzębiu włączyła się w obchody tegoż święta poprzez:

– wyeksponowanie informacji o tymże dniu na holu szkoły i w bibliotece

– zorganizowanie zajęć dla uczniów klas 0-II

Dla uczniów oddziału przedszkolnego i klas pierwszych odbyły się zajęcia pt. „Kim jesteś, Panie Andersenie? Podczas tych zajęć uczniowie zapoznani zostali z twórczością Andersena, zwiedzili wystawę książek, a także wysłuchali jednej z bajek autora. Zajęcia zakończyły się zaproszeniem do korzystania z księgozbioru szkolnej biblioteki.

Natomiast dla uczniów klas drugich biblioteka przygotowała zajęcia pt. „Baje, bajki, bajeczki – konkurs ze znajomości bajek Andersena”.

Uczniowie klasy II A wykonali plakaty dotyczące twórczości Andersena. Prace te zostały wyeksponowane w bibliotece i na holu. Zajęcia zakończyły się wypożyczeniem  wybranej przez ucznia książki.

Zajęcia zorganizowała Maria Sasal  z udziałem uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki, którzy to bardzo chętnie pomagali przy zorganizowaniu w/w zajęć. To oni wykonali prace plastyczne, hasła i  opracowali informacje o życiu i twórczości Andersena, przygotowali  również pytania do konkursu.