Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

Jedną z największych imprez bibliotecznych, która stała się już tradycją  w  naszej szkole, jest organizowana corocznie,  uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.

Impreza ta  realizowana jest w dwóch etapach. Pierwsza
z nich  to spotkanie w szkolnej bibliotece, gdzie nowi czytelnicy poznają regulamin biblioteki i zapoznają się ze zbiorami bibliotecznymi. Podczas tego spotkania pierwszoklasiści biorą udział w różnorodnych zabawach i rozwiązują różne zadania, zbliżające ich do książki i do szkolnej biblioteki. Druga część to   przedstawienie artystyczne, podczas którego pierwszoklasiści spotykają się z baśniowymi postaciami, przed którymi składają uroczyste przyrzeczenie i są pasowani na czytelnika.
W tym  roku spotkanie to miało miejsce w dni 16 stycznia, w którym to uczestniczyła dyrekcja szkoły oraz uczniowie z klas II-III z wychowawcami. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści zostali zapoznani z „Prośbami książki”, dowiedzieli się co znajduje się w książkach i co ma wspólnego alfabet z książkami. Na koniec musieli zdać mały egzamin ze znajomości bajek, baśni. Po złożeniu przysięgi pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika  biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Zbigniew Sarnat, a działo to się w obecności „Bajkowych postaci” i  starszych uczniów.  Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W tym roku wystąpiły następujące bajkowe postacie: Ali Baba, Koziołek Matołek i trzy Krasnale. W rolę Krasnalów wcieliły się: Natalia Piwońska z klasy IV A, Martyna Brzostowska  z klasy IV A
i Julia Wnukowska z klasy V. Natomiast w rolę Ali Baby zagrał Juliusz Kosno z klasy IIIA, a Koziołka Matołka – Piotr Dulęba z klasy V. Zajęcia zorganizowała Maria Sasal  nauczyciel bibliotekarz.

Kliknij aby przejść do galerii