PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

Dnia 02.04.2014r. przedszkolaki z gr. 0a oraz uczniowie z klas trzecich byli na wycieczce w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Obejrzeli spektakl pt. ” Amelka, bóbr i król na dachu”- opowieść dla widzów w każdym wieku o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, dzieci miały możliwość poznania teatru od kulis. Pomogła im w tym aktorka Dorota Anyż. Przedszkolaki wraz ze swoimi starszymi kolegami wystąpiły na scenie z rekwizytami oraz zwiedziły następujące pomieszczenia:

– kabinę elektroakustyków,

– garderobę, w której panie pokazały dzieciom nie tylko gotowe stroje, ale też jaka jest ich droga powstawania,

– Galerię Lalki Teatralnej.

Wycieczkę zorganizowała Joanna Lech. W opiece nad dziećmi pomagały: Katarzyna Kwintal oraz rodzice: Anita Bąk i Renata Piasecka.