BAJKOWI CZYTELNICY

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego biblioteka szkolna wyeksponowała tablicę na której „Bajkowe postacie” zapraszały swych czytelników następującym tekstem:

Pięknie Was Witamy i do naszej szkolnej biblioteki po znane bajki zapraszamy. Zróbcie nam tą przyjemność   szczególnie dziś w Dniu Bajkowych Postaci. Wypożyczcie znaną bajkę, baśń lub legendę. W bibliotece znajdziecie wystawę  przepięknych baśni , bajek i bajeczek.

 I 5 listopada od samego rana w bibliotece szkolnej PSP w Jastrzębiu pojawiali się „Niezwykli Bajkowi czytelnicy mi. in. Smerfy, Czarownice, Księżniczki, Dinozaury, Batmany, Koty w butach itp, a wszystko to dlatego, że każdy ten bajkowy czytelnik poszukiwał książek z postacią, za którą się przebrał.

Tego dnia biblioteka szkolna zorganizowała również zabawy, które miały na celu wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki i po zobaczeniu ilustracji. Nie zabrakło malowanek bajkowych postaci. Uczniowie  bardzo dobrze znają bajki i doskonale radziły sobie z postawionymi zadaniami. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa,
a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który dzieci tak uwielbiają. Akcja ta, to również doskonała forma do promocji biblioteki. W tym dniu mieliśmy bardzo duuużo bajkowych czytelników.

Zapraszamy do galerii zdjęć.