Góra Grosza 2014

Zakończył się szkolny etap ogólnopolskiej zbiórki „Góra Grosza” koordynowanej w naszej szkole przez SU. W tym roku klasy rywalizowały ze sobą pod względem ilości zebranych monet. Zwycięzcą okazała się klasa 3c, która zebrała ponad 14 700 monet o różnych nominałach. SU czeka teraz trud liczenia i segregacji monet zebranych przez wszystkie klasy, zapakowania w płócienne worki, zważenia (paczka nie może przekraczać 20 kg) i wysłania zebranych pieniędzy do organizatorów akcji.

Przypomnijmy – celem akcji Góra Grosza, organizwanej przez towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Na stronie Towarzystwa możemy dowiedzieć się, że celami akcji są:

• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie
przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
• Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących
dzieci.
• Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział i zaangażowanie się w tę szczytną zbiórkę a na zwycięzców czeka miły prezent niespodzianka!

Kliknij, by zobaczyć więcej