Bezpieczny przejazd

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu przystąpiła do akcji „BAZPIECZNY PRZEJAZD”, której patronatem jest Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej. Treści realizowano poprzez różnorodne formy, w zależności od grupy wiekowej. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz uczniom edukacji wczesnoszkolnej wyświetlano bajki poruszające tematykę zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dzieci kolorowały obrazki, wykonywały makiety ruchu drogowego z uwzględnieniem przejazdu kolejowego. W starszych klasach odbyły się pogadanki, a także wychowawcy udostępniali uczniom prezentacje.

Wszyscy uczniowie wraz z dziećmi z oddziałów przedszkolnych otrzymali gadżety od PKP, które dostarczyły do szkoły: p. Urszula S.- pracownik PKP PLK w Skarżysku-Kamiennej wraz z mamą ucznia kl. 2b p. Iwoną W.

Koordynatorkami akcji w szkole były: p. dyr. Beata Przytuła – Bińkowska oraz Joanna Lech – wychowawczyni kl. 2b.

Opracowała:

Joanna Lech