IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Klasa IVa Publicznej Szkoły Podstawowej im.T. Kościuszki w Jastrzębiu wraz z opiekunami p. J.Król i p. M. Majstrak uczestniczyła w  IX Światowym  Dniu Tabliczki Mnożenia zorganizowanym pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Taka akcja edukacyjna prowadzona jest w szkołach na całym świecie, a w tym roku zgłosiło się ponad 5 862 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają sobie,  iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Akcja w naszej szkole miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków. Uczniowie z klasy IVa  stali się na jeden dzień egzaminatorami i przeprowadzili egzamin ustny wśród m.in. pracowników Urzędu Gminy, mieszkańców w pobliskim sklepie oraz wśród nauczycieli i uczniów w naszej szkole. Egzaminowany wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia oraz losował nr ucznia, który kontrolował poprawność odpowiedzi.
W przypadku pozytywnego wyniku – uczniowie po odczytaniu aktu nadania -wręczali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, a wspólna matematyczna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” oraz dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia i wykazali się dobrą znajomością tabliczki mnożenia.