Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w październiku w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności (np. związanych z realizacją NPRC). W związku z tym oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Aneta Jarzembińska nauczyciel bibliotekarz, gdzie razem z wychowawczyniami Panią Anną Bińkowską i Panią Karoliną Parszewską czytały dzieciom bajki, wierszyki i baśnie Dzieci z wielką uwagą słuchały a potem opowiadały o tym co usłyszały. Również w październiku rozpoczął się cykl spotkań w klasach pierwszych promujących czytelnictwo w ramach NPRC. Na pierwsze spotkanie do klasy 1a i 1b wychowawczynie Pani Ewelina Janczyk i Pani Joanna Lech zaprosiły wicedyrektor szkoły Panią Katarzynę Owczarek, która bardzo chętnie przeczytała dzieciom książkę pt., O tym, jak się rzep do psiego ogona doczepił”. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne z których, bibliotekarka szkolna urządziła wystawę prac. W październiku Pani Aneta Jarzembińska w czasie przerw międzylekcyjnych czytała dzieciom książki w celu rozpowszechniani czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.